بسم الله الرحمن الرحیم
امروز : دوشنبه, 05 خرداد 1399

«زندگی عاری از دخانیات با خودمراقبتی» شعار هفته دخانیات امسال

مهندس خدیجه محصلی " دبیر ستاد کشوری کنترل دخانیات " شعار امسال هفته دخانیات را «زندگی عاری از دخانیات با خودمراقبتی» اعلام کرد.
به گزارش وب دا؛ مهندس خدیجه محصلی گفت: یکشنبه 4 خرداد تا شنبه 10 خرداد هر سال هفته عاری از دخانیات نامگذاری شده که با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال خودمراقبتی، شعار این هفته «زندگی عاری از دخانیات با خودمراقبتی» انتخاب شده است.
وی افزود نامگذاری ایام هفته شامل؛ یکشنبه 4 خرداد: دوری از دخانیات با خودمراقبتی، دوشنبه 5 خرداد: جوانی عاری از دخانیات با خودمراقبتی، سه شنبه 6 خرداد: خانواده و جامعه عاری از دخانیات با خودمراقبتی، چهارشنبه 7 خرداد: قوانین کنترل دخانیات حامی خودمراقبتی، پنجشنبه 8 خرداد: رهایی از دخانیات با خودمراقبتی، جمعه 9 خرداد: فرهنگ و آموزه های دینی حامی زندگی عاری از دخانیات با خودمراقبتی و شنبه 10 خرداد: افزایش مالیات بر دخانیات برای کاهش مرگ و بیماری است.
دبیر ستاد کشوری کنترل دخانیات گفت: شعار و عناوین روزهای هفته به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و سایر سازمان ها برای انجام اقدامات آموزشی و اطلاع رسانی متناسب با عناوین تعیین شده، ارسال شده است.
مهندس محصلی نصب پوستر های آموزشی در اماکن عمومی و اطلاع رسانی همه جانبه از طریق رسانه ها را بخش دیگری از برنامه های دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات دانست و بیان داشت: برگزاری همایش روز جهانی بدون دخانیات در روز شنبه 10 خرداد، تهیه تیزر روز جهانی بدون دخانیات، بررسی آثار ارسالی برای جایزه میرزای شیرازی، برگزاری میزگردهای تخصصی با حضور استادان و کارشناسان در رسانه ملی، هماهنگی با شهرداری تهران برای نصب بنرها، استندها، بروشورها و پوسترهای این هفته در سطح شهر و چاپ و تکثیر بسته های آموزشی مصوب کارگروه آموزش دبیرخانه، بخش دیگری از برنامه های هفته عاری از دخانیات خواهد بود.
 

١٢:٠٥ - دوشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٣    /    شماره : ١٠٧٦٧٨    /    وبدا
 

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي سازمان نظام پزشکی خراسان رضوی محفوظ مي باشد.

طراحي و اجرا توسط سروش مهر رضوان