بسم الله الرحمن الرحیم
امروز : یکشنبه, 11 خرداد 1399

مقاله ها

دیدار همدلی با مسئولین اداره بیمه سلامت استان خراسان رضوی به مناسبت هفته بیمه

دیدار همدلی

 روز سه شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
سازمان نظام پزشکی مشهد

روز سه شنبه سازمان نظام پزشکی مشهد به مناسبت هفته بیمه (۳الی ۹ آبان ماه) میزبان مسئولین محترم اداره کل بیمه سلامت استان خراسان رضوی بود.

در این جلسه که با حضور ریاست- معاونین- اعصای هیات مدیره- رئیس کمیسیون حقوقی- رئیس ستاد هدایت عملیات بحران و رییس کل و مدیران اداره بیمه سلامت استان خراسان رصوی در محل سازمان برگزار و از جامعه پزشکی که با همدلی و درک متقابل از وضعیت فعلی سازمان های بیمه و علیرغم تمامی محدودیت های مالی و تاخیر پرداخت مطالبات در ارائه خدمات پزشکی به مردم و جامعه با کیفیت بالا نهایت تلاش خود را داشته اند تقدیر و تشکر شد و مطالب زیر تبادل نظر  گردید .

  مطالب مطروحه :

 تشریح وضعیت فعلی تعداد بیمه شدگان و منابع محدود مالی سازمان بیمه سلامت

تلاش در جهت پرداخت مطالبات بخش خصوصی صورت گرفته اما حجم بالای بخش خصوصی در مشهد نسبت به سایر کلان شهرها علت عقب ماندگی در پرداخت مطالبات است.

 برگزاری جلسات مشترک سازمان نظام پزشکی و سازمان های بیمه و دانشگاه و هیات مدیره مجمع انجمن های علمی تخصصی در قالب کمیسیون تخصصی رفع اختلاف کدهای خدمات سلامت و کمک به کاهش هزینه های غیرضروری در بخش بستری بسیار موثر بوده و نیازمند ادامه جلسات و اجرایی شدن مصوبات می باشد.

 محدودیت های غیرعلمی اعمال شده در تجویز اقلام دارویی و یا ارائه خدمات برای همکاران پزشک عمومی و برخی گروههای پزشکی از جمله متخصصین داخلی که منتج به تحمیل هزینه بیشتر به بیماران خواهد شد تشریح گردید.

 مشکلات مربوط به بومی سازی گایدلاین ها "راهنمای بالینی خدمات سلامت" بیان شد.

 و . . .

 در ضمن پیشنهاد شد : با توجه به این که مبلغ مطالبات بخش خصوصی در مراجعین سرپایی در مقایسه به بخش بستری بسیار ناچیز بوده و همتراز نمی باشد برای اولویت پرداخت از سازمان مرکزی بیمه پیگیری لازم به عمل آید.

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي سازمان نظام پزشکی خراسان رضوی محفوظ مي باشد.

طراحي و اجرا توسط سروش مهر رضوان