بسم الله الرحمن الرحیم
امروز : دوشنبه, 05 خرداد 1399

مقاله ها

خبرنامه شماره 71سازمان نظام پزشکی مشهد منتشر شد

در حوزه ریاست :
1-درگذشت استاد آقای دکتر محمدتقی صراف عضو اولین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی مشهد در سال 1349 و رئیس 3 دوره هیات مدیره سازمان در انتخابات سال های " 1371-1375 و 1379 "
2-حضور ریاست سازمان "رئیس ستاد کنترل و مقابله با بیماری کووید-19 به همراه رئیس ستاد بحران سازمان نظام پزشکی مشهد"  در جلسات قرارگاه دانشگاهی کنترل و پیشگیری کرونا

3-حضور رئیس ستاد بحران سازمان نظام پزشکی مشهد در جلسات کارگروه مراقبت و درمان دانشگاه .
 4-برگزاری جلسه شورای معاونین و هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی مشهد .
5-برگزاری جلسه تودیع جناب قاضی مروی و معارفه جناب قاضی طاهرزاده در منصب قاضی محترم هیات تجدید نظر انتظامی  استان خراسان رضوی .
6-برگزاری ویدئو کنفرانس جلسه کمیسیون ماده 11 .
7-برگزاری جلسه کمیسیون صلاحیت حرفه ای .
8-برگزاری جلسه انجمن های دندانپزشکان  با نمایندگان همکاران دندانپزشک در هیات مدیره سازمان و بررسی مشکلات مرتبط با بحران کرونا و پیگیری نحوه فعالیت همکاران دندانپزشک در مطب و مراکز دندانپزشکی .
 9-برگزاری مشترک سازمان با هیات مدیره انجمن های " جراحان پلاستیک و  ENT " و بررسی مشکلات مربوط به عدم رفع ممنوعیت اعمال جراحی زیبایی .
10-برگزاری پیش جلسه بررسی مشکلات جامعه پزشکی " مطب ها-موسسات- مراکز درمانی و ... " مرتبط با بحران کرونا " کمبود اقلام محافظتی- هزینه های سربار با جامعه پزشکی بابت تهیه اقلام در واحدهای صنفی برای کارکنان و مراجعین- عدم همکاری شرکت معرفی شده از طرف دانشگاه برای تحویل به موقع اقلام و . . . "
11-نشست جداگانه با آقای دکتر قاضی زاده هاشمی و آقای پژمانفر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات مراکز درمانی و جامعه پزشکی مرتبط با بحران کرونا .
12-توزیع اقلام محافظتی در محل سازمان .
13-پیگیری جهت جذب اقلام حفاظتی از تمامی مبادی ذیربط به صورت مکاتبه و حضوری .
14-برگزاری جلسه داخلی  سایت گردشگری سلامت .
15-برگزاری نشست خبری با گردانندگان گزارش 5 صدا و سیما خراسان رضوی با محوریت " پسماندهای پزشکی" و پیگیری گزارش تهیه شده از دفع غیر اصولی پسماندهای خیابان عارف و پرستار
 16-مکاتبه با معاون محترم دادستان دادگاههای عمومی و انقلاب خراسان رضوی و دستور ایشان برای مساعدت در تحویل اقلام محافظتی مورد نیاز سازمان.
 17-مکاتبه با معاون محترم عمران ، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد " با توجه به ضرورت تردد پزشکان- پرستاران و سایر کادر شاغل در بیمارستان‌ها- درمانگاه‌ها- مطب ها برای ارائه خدمات اورژانس " طبق پروتکل ابلاغی معاون درمان وزارت بهداشت و رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور " و نظر به محدودیت فعالیت ناوگان حمل و نقل درون شهری درخواست شد تا جرائم خودروهای نامبردگان بلا اثر و منتفی شده و برای روزهای آتی در صورت ادامه محدودیت مجوز تردد خودرو صادر گردد.
 18-مکاتبه با معاون درمان دانشگاه و ارسال مستندات تهیه شده توسط جمعیت مامایی ایران- شاخه استان خراسان رضوی " ایده ها برای تهیه کلیپ روز جهانی ماما "
 19-مکاتبه با بانک ها برای مساعدت در زمینه های مختلف از جمله تعویق سررسید پرداخت اقساط- وام با بهره پایین . . . ) " باتوجه به شرایط فعلی بحران کرونا و محدودیت فعالیت گروه پزشکی در حد ارائه خدمات در موارد اورژانس غیر کرونایی در بخش خصوصی و موکول نمودن بسیاری از اعمال جراحی غیر اورژانسی و خدمات سرپائی به زمان مناسب (ترجیحاً بعد از فروکش کردن بحران کرونا) و درگیری شدید کادر پزشکی به عنوان خط اول مراجعه بیماران نیاز "

در حوزه معاونت انتظامی:
1- برگزاری16 جلسه کارشناسی و بررسی32پرونده.
2- ثبت 10پرونده جدید.
3- آرای صادر شده:  9 رأی.
4-تعداد مراجعین :58 نفر
5- اخذ توضیح از 48 پزشک و کادر درمانی.

درحوزه معاونت فنی، نظارت و آموزشی:
1-دریافت 3 درخواست جدید و صدور5 مجوز تبلیغات.
2- رسیدگی به 3 مورد گزارش تخلف.

اخبار گوناگون :
•    25 درصد مطب های پزشکان در مشهد فعال است .(شهرآرا)
•    گلایه از کمبود سهمیه ماسک مطب ها (قدس )
•    حضور تمام قد در جبهه سلامت (قدس)
•    درگذشت استاد نامدار دانشگاه علوم پزشکی مشهد پس از دهه ها خدمت و طبابت (قدس)
•    آغاز دریافت پلاسما از بیمار بهبود یافته کرونایی (شهرآرا)
•    اجرای درمان بیماران کرونایی از طریق سلول درمانی در مشهد 0(قدس)
•    آیا روزه داری احتمال ابتلا به کرونا را افزایش می دهد؟ (قدس)
•    خطر پیک دوباره کرونا در مشهد (خراسان)
•    روزانه 400 آزمایش کرونا در خراسان رضوی انجام می شود . (قدس )
•    با مراکزی که از بیماران کرونایی پول بگیرند ، برخورد می شود . (قدس)
•    سه پزشک مشهدی که " تبریزیان " از آنها شکایت کرده بود تبرئه شدند.0(خراسان)
•    ابتلای 100 نفر از کادر درمان به کرونا (خراسان)کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي سازمان نظام پزشکی خراسان رضوی محفوظ مي باشد.

طراحي و اجرا توسط سروش مهر رضوان