بسم الله الرحمن الرحیم
امروز : چهارشنبه, 22 مرداد 1399

مقاله ها

جلسه ماهیانه مجمع انجمن های علمی تخصصی جامعه پزشکی استان خراسان برگزار شد

 

جلسه ماهیانه مجمع انجمن های علمی تخصصی جامعه پزشکی استان خراسان برگزار شد.

زمان : ۵ شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
مکان : سازمان نظام پزشکی مشهد

جلسه ماهیانه مجمع انجمن های علمی تخصصی جامعه پزشکی با حضور ریاست؛ معاونت ها و اعضای هیات مدیره سازمان ؛ هیات مدیره مجمع انجمن های علمی تخصصی؛ روسا و دبیران انجمن های علمی؛ مدیر روابط عمومی؛ رئیس ستاد بحران سازمان و ... در محل سازمان برگزار و پیرامون محورهای زیر بحث و تبادل نظر شد.

محورها و مطالب مطروحه در جلسه:

دستور رئیس کل سازمان نظام پزشکی در خصوص الزام در داشتن بیمه نامه مسوولیت حرفه ای

معرفی نماینده هر انجمن برای حضور در برنامه های صدا سیما با هماهنگی سازمان

برنامه ریزی برای تعیین محورهای پیشنهادی سال ۱۳۹۸ مجمع انجمن های علمی

معرفی نماینده علمی هر انجمن برای پاسخ به سوالات علمی مردم در کانال مردم و سلامت سازمان نظام پزشکی مشهد/ بر ضرورت تولید محتوی علمی قابل بهره برداری برای عامه مردم و جامعه تاکید شد.

قرائت نامه دادیار حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان در خصوص  لیست افرادی که وضعیت مطب خود را به لحاظ زباله های عفونی مشخص نکرده اند قرائت شد. این اخربن اخطار مقام قضایی می باشد.

گزارش بازدید ناظر مجتمع قضایی با محوریت وجود و استفاده از دستگاه کارتخوان قرائت شد.

دستورالعمل نحوه تبليغ وآگهي هاي دارويي ومواد خوراكي، آشاميدني ، آرايشي، بهداشتي و امورپزشكي توزیع و بر اطلاع رسانی به اعضای هر انجمن و ضرورت اخذ مجوز تبلیغات تاکید شد.

موارد اعتراض به نحوه محاسبه مالیات به ویژه کسر ۱۰ درصد مالیات علی‌الحساب از پرداختی به پزشکان در سال ۱۳۹۸ و همه شمول نبودن برای سایر صنوف بحث و تبادل نظر شد.

 در خصوص موضع صدا سیما نسبت برنامه های تلویزیونی و هجمه های رسانه ای بحث و بررسی شد و نظرات موافق و مخالف در معرفی نمایندگان جامعه پزشکی برای برنامه های صداسیمای رضوی بیان شد.

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي سازمان نظام پزشکی خراسان رضوی محفوظ مي باشد.

طراحي و اجرا توسط سروش مهر رضوان